ANASAYFA HAKKIMIZDA GÜZERGAHLAR TRENLER TURLAR SSS İLETİŞİM

ÇİN
Vahşi doğanın azametli topraklarından Doğu'nun tarihi şaheserlerine veya gelişen modern şehirlerine, Çin eşi bulunmaz bir ülkedir...

ÇİN BİLGİLER TURLAR
     

Trans-Sibirya Ekspresi
İpek Yolu (Doğuya Yolculuk)Eski çağ uygarlıklarının en önemli ticaret yollarından birinin üzerinde devam eden bu inanılmaz tur Büyük İskender ve Marco Polo gibi efsanevi kişilerin adımlarının izini sürer.

Rusya ve Çin'in yanı sıra, Kazakistan, Türkmenistan ve Özbekistan gibi eski Sovyet Cumhuriyetleri'nin en uzakta kalanlarını da kapsayan yolculuğumuz, eski çağın muhteşem ama nadir ziyaret edilen mekanlarını içerecektir. Doğu yönüne giden seyahatler Rusya'nın başkenti olan Moskova'dan başlar (ki Batı yönüne yapılanlar da burada sona erer). Moskova'yı keşfedecek bol bol vaktimiz de olacaktır. Buradan, daha çok Stalingrad olarak bilinen ve Sovyetler Birliği'nin 2. Dünya Savaşının gidişatını değiştirmeyi başardıkları Volgograd'a geçeceğiz. Bundan sonra ise çok daha uzakta olan ve önemini çok daha eski bir tarihi zamana borçlu olan ücra mekânlara olan yolculuğumuz başlayacaktır.

Kara Kum çölünden sonra UNESCO'nun restorasyonlarına destek verecek kadar çok önemsediği 2500 yıllık Hiva ve Buhara şehirleri ile 'Doğu'nun Roma'sı olarak nitelendirilen Semerkand var. Büyük İskender'in hayran olduğu Semerkand'ta Orta Asya'nın en ilham verici yerlerinden biri olarak nitelendirilen ve İslami binalarca çevrilen çarpıcı bir açık alan olan Recistan Meydanı bulunmaktadır. Hiva ile Buhara arasında Türkmenistan'a iki günlük bir yolculuk yaparak çölün ortasında modern bir çılgınlık olarak nitelendirilen ve yakın zamanda vefat eden Başkan Sapamurat Türkmenbaşı'na anıt teşkil eden başkent Aşkabat'ı ziyaret ediyoruz. Özbekistan'a dönmeden önce eski çağ şehirlerinden Merv şehrini de ziyaret ediyoruz.

Çin sınırını geçtikten sonra turumuz bizi, büyüleyici Magao Bin Buda Mağara kompleksine (en eskileri 1700 yıl kadar önce yaratılan 2000'den fazla heykel ve 45000'i aşkın duvar resmi içeren neredeyse 500 mağaranın olduğu mağaralar ağı), Çin Seddi'nin ucundaki Jiayuguan Kalesine (Kuzey Çin'in en güzel görüntülerinden biri addedilir), ve 20. yüzyılın en önemli arkeolojik bulgularından biri olarak nitelendirilen neredeyse 6000 heykelden oluşan dünyaca ünlü Terracota Savaşçılarına kadar getirir. Yolculuğumuz, en yeni mimarinin Tiananmen Meydanı ve Yasak Şehir ile yan yana durduğu modern Çin'in başkenti Beycing'de sona erer.Program - 21 Gün
Moskova - Beycing


1. GÜN MOSKOVA

Havalimanında karşılanma ve şehir merkezinde yer alan 5 yıldızlı otele transfer. Otelde diğer katılımcılarla tanışma amacıyla verilen "Hoşgeldin Kokteyli" otelde akşam yemeği ve konaklama. (AY/K)

2. GÜN MOSKOVA

Moskova şehir turu: Kızıl Meydan, Kremlin, Kraliyet Hazinesi Müzesi (Armoury: Saray giysileri, taçlar, tahtlar, mücevherler, silahlar, arabalar, at koşumları, hediye altın ve gümüş takımlar) gezileri. Otelde AY/K

3. GÜN MOSKOVA

Moskova kısa şehir turu ve günün ortasında Golden Eagle Ekspresi'ne yerleşme. Volgograd'a hareket. Trende AY/K

4. GÜN VOLGOGRAD

II. Dünya Savaşı'nın beklide en önemli kentlerinden biri olan, Volva Nehri'nin yanında bulunan Stalingrad (Sovyetler Birliği'nden kalma eski adı) gezisi: Mamayev Kurgan savaş anıtı ve müze. Trende AY/K.

5. GÜN KARA KUM ÇÖLÜ

Kazakistan'ın Kara Kum Çölü'ne yolculuk. Güzergâh üzerinde birkaç kasabada durup yerel hayata şahit olma. Trende AY/K.

6. GÜN HİVA

Özbekistan sınırından geçiş. Geçiş işlemlerinden sonra Urgenç'e varış. İpekyolu üzerindeki önemli bir su kaynağı kenarında kurulmuş olan, İslam dünyasının tarihi yapıları ile en iyi korunmuş ve 1967'de şehir-müze olarak ilan edilen Hiva'nın gezilmesi. Trende AY/K.

7. GÜN AŞKABAT

Türkmenistan'ın başkenti Aşkabat'a varış ve şehir gezisi. Trende AY/K.

8. GÜN MERV

Erken saatlerde bir zamanlar "İslam'ın Kubbesi, Dünyanın Temel Taşı ve Krallar Ruhu" olarak isimlendirilen Merv'e varış ve gezi Trende AY/K.

9. GÜN BUKHARA

Tren ile kervan yolları üzerindeki şehirlerin en gizemlisi, kutsallığı ve soyluluğu ile İslam'ın kubbesi diye adlandırılan, doğunun en iyi korunmuş şehirlerinden Buhara'ya varış. Yerel bir medresede öğle yemeği (ÖY). Tam gün kent gezisi: Buhara Emirliğinin sembolü Ark (içkale), bir zamanlar şehrin kalbinin attığı Recistan Meydanı, gezileri. Trende AY/K.

10. GÜN SEMERKAND

İİslam Dünyası'nın Paris'i olarak gösterilen Semerkand'a varış. Tam gün şehir gezisi: slam dünyasının en güzel, Orta Asya'nın en görkemli külliyesinin bulunduğu Recistan Meydanı, aynı meydanın her bir tarafında inşa edilmiş Uluğ Bey, Şir-Dar (Aslanhane) ve Tila Kari (Tilyekari) medreseleri, Timurlenk'in dünyanın en güzel camisi olsun diye inşa ettirdiği Bibi Hanım Camisi. Trende AY. Sonrasında ses ve ışık gösterisine iştirak. Trende K.

11. GÜN TAŞKENT

Özbekistan'ın başkenti, aynı zamanda Orta Asya'nın en büyük şehri olan Taşkent'e varış. Şehir gezisi. Trende AY/K.

12. GÜN ALMA-ATA

Kazakistan'ın başkenti Alma-Ata'ya hareket. Yerel bir Kazak "yurt"unda ÖY ve gezi. Trende AY/K.

13. GÜN ÇİN'E GEÇİŞ

Golden Eagle Ekspresi'nden ayrılma ve Kazakistan sınırını geçme. Yaklaşık beş saatlik bir sınır geçişinden sonra Shangri-La Ekspresi'ne yerleşme. Diğer katılımcılarla tanışma amacıyla verilen "Hoşgeldin Kokteyli" ve AY. Trende K.

14. GÜN URUMÇİ

Urumçi'ye varış ve Marco Polo'nun "spagetti"yi öğrenip İtalya'ya taşıdığı, Taklamakan Çölü'ndeki İpek Yolu Vahası, deniz düzeyinden 114 m aşağıdaki Turfan gezisi. Trende AY/K.

15. GÜN DUNHUANG

Öğle yemeğinden sonra Liuyang'a varış ve iki bin yıllık İpek Yolu kenti Dunhuang'a hareket. Bu gezinin zirvelerinden biri olan, erken Çin Budizmi sanatını sergileyen "çöldeki sanat galerisi", Magao Mağaraları gezisi. Uğuldayan Kumullar, Hilal Gölü ve develer üzerinde çölde safari. Akşam özel folklor gösterisi eşliğinde AY. Trende K.

16. GÜN CİAYUGUAN

Sabah Ciayuguan'a varış. Trende serbest gün. Trende AY/K.

17. GÜN ŞİAN

Şian'a varış ve Seramik Askerler Müzesi, Ulu Camii gezileri. Tang Dansları gösterisi eşliğinde AY. Trende K.

18. GÜN BEYCİNG

Moskova'dan 11,226 km seyahat ettikten sonra Beycing'e varış ve Shangri-la Ekspresi'nde son gün. Beş yıldızlı otel'e transfer Otelde AY/K.

19. GÜN BEYCİNG

Beycing gezisi: Tiananmen Alanı gezisi: Göksel Barış Kapısı (Tiananmen), Çianmen (Ön Kapı), Çin halkının yüz yıllık savaşımını simgeleyen Halkın Kahramanları Anıtı ve Mao'nun anıtmezarı (dışarıdan).

20. GÜN BEYCİNG

Büyük Çin Seddi, Ming İmparatoru Mezarı ve Ming ve Ching hanedanlarının sarayı "Yasak Şehir" gezileri.

21. GÜN BEYCİNG

Sabah kahvaltısından sonra havalimanına transfer


2015 Tur Ücretleri (21 GÜN) (Kişi Başı)

FİYATLAR

GÜMÜŞ SINIF

ALTIN SINIF

IMPERIAL SUIT

İki Kişilik Kompartıman
17,995 EURO

22,795 EURO

32,595 EURO

Tek Kişilik Kompartıman

26,595 EURO

32,995 EURO

Lütfen Sorunuz

Depozito
  1,000 EURO
  1,500 EURO
  3,000 EURO
       
 

2015 Tur Tarihleri

Doğuya yolculuk

Batıya yolculuk

Eylül 19 - Ekim 9

Eylül 23 – Ekim 13

 

 

 

 


ALTIN SINIF

KOMPARTIMAN EBATLARI

Kompartıman yüzölçümü: 7 m²
Kompartıman uzunluğu: 2 m
Kompartıman genişliği: 3,6 m
Alt yatağın genişliği: 1,35 m
Üst yatağın genişliği: 85 cm
Yatağın uzunluğu: 1,9 m
Bir vagondaki kompartıman sayısı: 5

     
   

GÜMÜŞ SINIF

KOMPARTIMAN EBATLARI

Kompartıman yüzölçümü: 5,5 m²
Kompartıman Uzunluğu: 2 m
Kompartıman Genişliği: 2,7 m
Alt yatağın genişliği: 1,2 m
Üst yatağın genişliği: 85cm
Yatağın uzunluğu: 1,9 m
Bir vagondaki Kompartıman sayısı: 6

     
   
 
RUSYA
Turlarımız hakkında bilgi edinmek için tıklayınız.
AFRİKA
Turlarımız hakkında bilgi edinmek için tıklayınız.
ÇİN
Turlarımız hakkında bilgi edinmek için tıklayınız.
MOĞOLİSTAN
Turlarımız hakkında bilgi edinmek için tıklayınız.
HİNDİSTAN
Turlarımız hakkında bilgi edinmek için tıklayınız.
İRAN
Turlarımız hakkında bilgi edinmek için tıklayınız.
ORTA AVRUPA
Turlarımız hakkında bilgi edinmek için tıklayınız.
   
   
   
 
Anasayfa    Hakkımızda    Güzergâhlar    Trenler    Turlar    SSS    İletişim