HAKKIMIZDA TRENLER TURLAR İLETİŞİM

ASYA

 
     

Trans Sibirya Ekspresi Naadam Festivali
(Batıya Yolculuk)Moğolistan'ın aslında en büyük olayı olan Naadam, her yıl 11 ila 13 Temmuz arasında kutlanan renkli bir ulusal festivaldir. Naadam aslında "üç erkeksi oyun" demektir. Dünya'nın ikinci en eski Olimpiyatları olarak bilinen Nadaam, sekiz asır önce Bozkırda medeniyeti simgeleyen okçuluk, güreş ve biniciliğin bir kutlamasıdır. Binicilik yarışmalarına çoğu bir yaşından beri ata binen beş ila on iki yaş arası çocuklar katılıyor. Binlerce izleyici ovada 20 km süren yarışta 650 kadar çocuğun ufak ama kuvvetli Moğol atlarını güvenle sürüşünü izlemektedir. Bu binicilik becerisinin Cengiz Han'a Japon Denizinden Avrupa'ya kadar uzanan imparatorluğunu kazandırdığı söylenir.

Son zamanlarda bayanların da katılmasına izin veriliyor ve artık bayanlar üç oyundan ikisi olan binicilik ve okçulukta yarışabiliyor. Eskiden bir dini tören olan festival, artık Moğolistan'ın bağımsızlığını ilan etmiş olduğu 1921 Devrimi'nin resmi kutlamaları olarak kutlanmaktadır.

Az bilinen inanılmaz festivali tecrübe eden az sayıdaki Moğol olmayan kişilerin arasında bulunmak ve bu milli tatilin heyecan verici ortamını tatmak için nadir bulunan bir fırsattır. Bizim turumuz Naadam Festivalini Golden Eagle Trans-Sibirya Ekspresi isimli özel trenimiz ile Moskova'ya çarpıcı bir kara yolculuğu ile birleştirmektedir.

 Ulan Batur - Moskova (13 Gün)


1. GÜN ULAN BATUR

Havalimanında karşılanma ve kent merkezindeki otele transfer. Kenti keşfedebilmek için serbest zaman. Tüm tren yolcularının da katılacağı otelde akşam yemeği ve konaklama (AY/K)

2. GÜN ULAN BATUR (Naadam Festivali)

Tüm gün festivale katılım.Yerel dansçıların, atletlerin, at binicilerinin ve müzisyenlerin katıldığı açılış seremonisini izleme. Otelde konaklama.

3. GÜN ULAN BATUR (Naadam Festivali)

Tüm gün festivale katılım. Festivalin 2. Gününde okçular ve güreşçiler katılacaktır. Otelde konaklama.

4. GÜN ULAN BATUR

Sabah Ulan Batur turuna Gandam Manastırı ile başlangıç. Moğol İmparatorluğu'nun kurucusu olan Cengiz Han anıtı ve Ulusal Müze gezileri.Trende konaklama.

5. GÜN ULAN UDE

Rusya sınırını geçerek Buryat Cumhuriyeti'nin başkenti olan Ulan Ude'ye varış. Eski İnananlar Köyü ziyareti ve yerel halkın yaşayışı konusunda bilgilenme. Trende AY/K

6. GÜN BAYKAL GÖLÜ

Dünyanın en büyük tatlı su kaynağı ve en derin gölü olan Baykal Gölü'ne inanılmaz güzellikteki bir doğa içinde yolculuk. Sahilde barbekü (hava şartları uygunsa). Tekne ile küçük bir Baykal köyü olan Listvyanka gezisi. Trende AY/K

7. GÜN IRKUTSK

"Sibirya'nın Paris'i" olarak bilinen Irkutsk'a varış. Kentin gezilmesi. Öğleden sonra Volkonsky Evi Müzesi'nde 1 saat sürecek özel konser dinletisi. Trende konaklama.

8. GÜN TREN YOLCULUĞU

Gün boyunca trende yolculuk.Yolculuk sırasında tren içersinde düzenlenen konferanslara katılma olanağı. Eğer zaman elverişli olursa Sibirya'nın en büyük üçüncü kenti olan Krasnoyarsk'da kısa bir mola. Trende AY/K.

9. GÜN NOVASIBIRSK

Rusya'nın modern şehirlerinden biri olan Novosibirsk'e varış. Kent gezisi: Opera Binası, Lenin Meydanı Gorodok Akadem. Trende AY/K.

10. GÜN YEKATERİNBURG

Ural Dağları'nın doğu yamacında, Urallar'daki en büyük kültür merkezi olan Yekaterinburg'a varış. Kent gezisi: Romanov'ların izleri. Asya ile Avrupa'yı birbirinden ayıran çizgi üzerinde bulunan anıtın görülmesi. Trende konaklama.

11. GÜN KAZAN

Tatar Özerk Cumhuriyeti başkenti Kazan'a varış. Kent gezisi sırasında görülecek yerler arasında UNESCO Dünya Miras Listesi'nde yer alan Kremlin Hisarı, cami, Rus Ortodoks Kilisesi bulunmakta. Akşamüzeri trende alınacak son AY. Trende K.

12. GÜN MOSKOVA

Öğleye doğru Moskova'ya varış. Kızıl Meydan ve Kremlin gezileri ve beş yıldızlı otele transfer. Otelde konaklama.

13. GÜN MOSKOVA

Otelde alınan kahvaltı ardından serbest zaman ve havalimanına transfer.

10 - 22 Temmuz 2017 Tur Ücretleri (13 GÜN / Kişi Başı)

FİYATLAR

GÜMÜŞ SINIF

ALTIN SINIF

IMPERIAL SUIT

İki Kişilik Kompartıman
14.195 EURO

17.495 EURO

27.695 EURO

Tek Kişilik Kompartıman

20.995 EURO

25.595 EURO

Lütfen Sorunuz

Depozito
  3.000 EURO
  4.500 EURO
  6.000 EURO
       
 

2017 Tur Tarihleri

Doğuya yolculuk

Batıya yolculuk

Temmuz 1 - Temmuz 13

Temmuz 10 – Temmuz 22

 

 

 

GÜMÜŞ SINIF

KOMPARTIMAN EBATLARI

Kompartıman yüzölçümü: 5,5 m²
Kompartıman Uzunluğu: 2 m
Kompartıman Genişliği: 2,7 m
Alt yatağın genişliği: 1,2 m
Üst yatağın genişliği: 85cm
Yatağın uzunluğu: 1,9 m
Bir vagondaki Kompartıman sayısı: 6

     
   

ALTIN SINIF

KOMPARTIMAN EBATLARI

Kompartıman yüzölçümü: 7 m²
Kompartıman uzunluğu: 2 m
Kompartıman genişliği: 3,6 m
Alt yatağın genişliği: 1,35 m
Üst yatağın genişliği: 85 cm
Yatağın uzunluğu: 1,9 m
Bir vagondaki kompartıman sayısı: 5

     
   
 
   
AFRİKA
Turlarımız hakkında bilgi edinmek için tıklayınız.
AVRUPA
Turlarımız hakkında bilgi edinmek için tıklayınız.
ASYA
Turlarımız hakkında bilgi edinmek için tıklayınız.
ORTADOĞU
Turlarımız hakkında bilgi edinmek için tıklayınız.
   

DVD İZLEYİN
Trans - Sibirya
Rusya
Çin
Afrika

   

BROŞÜR TALEBİ
Eğer İngilizce broşürleri adresinize yollamamızı istiyorsanız lütfen TIKLAYINIZ

 
Anasayfa    Hakkımızda    Trenler    Turlar    İletişim